OĞUZHAN SEÇİR KİMDİR?

Çok küçük yaşlarda çizmeye başladı.

Koç Özel Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü‘nü bitirdi.

İlk karikatürü 1995‘te Leman dergisinde yayınlandı. Kısa bir süre Leman, Gırgır, Zıpır ve Hbr Maymun dergilerinde karikatürler çizdi.

1999 yılında Türkiye’nin ilk mobil içerik servislerinden biri olan Turkcell Resimcell servisine indirilebilir cep telefonu içerikleri üretti.

Ajanslarda İllüstratör ve Sanat Yönetmeni olarak görev aldı. Coca-Cola, Algida, Ülker, Nike gibi birçok markanın interaktif projelerinde çizgileriyle yer aldı. Web ve mobil reklam kampanyaları için bannerlar hazırladı.

2005 yılından bu yana her ay, Türkiye’nin ve dünyanın ilk futbol kulübü çocuk dergisi olan Beşiktaş JK Yavru Kartal Dergisi‘nde minik taraftarlar için karikatürler çiziyor.

Behance profilinde yayınladığı “Doodle Monster” adlı kişisel projesi 2014 yılında Wacom America tarafından seçilip resmi internet sitesinde Intuos ürün görseli olarak uzun bir süre kullanıldı.

Eğitimtek ekibiyle beraber Edtechist ’15 etkinliği kapsamında Edtchist Wall dev duvar çizimini hazırladı. 2 günlük etkinlik boyunca yaklaşık 10 metre genişliğindeki duvarı, eğitim ve teknoloji karikatürleriyle doldurdu.

Çalışmalarını Wacom tablet, iPad Pro & Apple Pencil, Copic Marker, Rotring Isograph, Adobe Photoshop ve Illustrator gibi analog ve dijital teknolojileri birlikte kullanarak hazırlıyor.

Daha fazlasını merak ediyorsanız www.toynak.com ve www.oguzhansecir.com kişisel adreslerini ziyaret edebilirsiniz.